Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

آیا دادن بستنی به سگ کار درستی است؟!

آیا دادن بستنی به سگ کار درستی است؟!

چندی پیش که بنده کارآموزی خویش را در کلینیک تخصصی دامپزشکی آزاد ارومیه سپری میکردم دامداری به همراه حیوان خانگی اش به منظور چکاب و صدور شناسنامه مراجعه کرد که سگ بسیار . . .

که سگ بسیار آلرت و اکتیو و بشاشی بود ولی وقتی استاد مجرب و با سواد بخش حیوانات خانگی ناحیه نای و قسمتهای فوقانی مجاری تنفسی حیوان را معاینه می کرد به سرفه می افتاد که کمی شک بر انگیز بود چراکه نه تب داشت و یا نشانه های عفونت در وی دیده می شد تنها نشانه این بود که با لمس ناحیه فوقانی مجرای تنفسی به سرفه می افتد.

ابتدا استادمان پرسید که آیا حیوان را در مجاورت کولر و باد سرد قرار داده اید؟

که صاحبان حیوان که یک مادر و دختر بودند منکر شدند و بعد از معاینه دقیق استاد دانشمند بخش تشخیص قطعی دادند که این بیمار حتما در جوار ماده تحریکی نظیر ماده غذایی محرک سرد یا باد سرد قرار گرفته است.

پس از بررسی مجدانه کاشف به عمل آمد صاحب حیوان به وی بستنی داده!! و باعث تراکئیت یا التهاب نای حیوان شده که به منظور درمان آنتی بیوتیک نظیر تتراسایکلین تجویز شد و قرار شد دیگر برای حیوان دلبندشان از چنین فراورده های محرک استفاده نکنند!

ارسال نظر

خوش آمدید

من توحید زاهد هستم.

انترن دامپزشکی دانشگاه آزاد ارومیه

----------

شما هم در نیمکت اینترنتی ثبت نام کنید و سایت اختصاصی خودتان را سازید.

کلیک کنید

آمار

  • بازدید امروز: 12
  • بازدید دیروز: 9
  • بازدید کل: 5614